IT ve finančnictví 2019

Popis akce

Banky, pojišťovny a finanční instituce jsou leadery v zavádění nových technologií a umělé inteligence. Právě pro něj je připraven program plný zajímavých přednášek zaměřených na technologické inovace ve finančním sektoru, využití umělé inteligence, strojového učení a datové analýzy i na bezpečnost a právní rámec implementace nových technologií.

Témata:

 • Jak inteligentní je v současné době umělá inteligence?
 • Právní pravidla, limitace a rizika strojové učení a umělé inteligence
 • Jak bezpečná a zranitelná je umělá inteligence?
 • Ochrana bank proti online podvodům
 • Outsourcing a cloud v bankovnictví: nová doporučení Evropského orgánu pro bankovnictví
 • Zkušenosti s implementací a zabezpečením cloudového řešení v bance

 

Děkujeme všem účastníkům a partnerům za úspěšný průběh konference 2019. Fotogaleriepřednáškyzávěrečná zpráva jsou k dispozici.

Datum a čas

20/11/2019
09:00 - 14:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Jan Diblík | Příležitosti a rizika umělé inteligence ve finančním sektoru
Jak dnes lze prakticky využít umělou inteligenci (strojové učení) a jaká má strojové učení rizika? Nastíníme aktuální témata v oblasti odpovědnosti a pravidel používání dnešní „umělé inteligence“ i ve finančním sektoru, uvedeme příklady z praxe a předneseme očekávané výzvy, kterým právo zřejmě bude čelit při posunu ke skutečné umělé inteligenci.

Petr Čermák | Jak inteligentní je v současné době umělá inteligence?
Co vše se skrývá pod pojmem umělá inteligence a jaké jsou aktuální zkušenosti s jejími aplikacemi. Příklady projektů , existující omezení a možná rizika.

Martin Rehák | AI - kreativní destrukce ve finančnictví
Zaměříme se na dopad AI na finanční služby a interní IT procesy bank a dalších finančních institucí. Od modelů AI používaných v core systémech, přes použití AI ke zvýšení automatizace v tradičních finančních institucích až po rizika spojená s automatizací a autonomií.

Luboš Klokner | Ochrana bank proti online fraudu
Přednáška je zaměřená na ochranu webových bankovních systémů před cíleným i generickým malwarem, útokům typu MITB nebo MITM, zero-day a phishingovými útoky a dalšími podvodnými online činnostmi jak v prostředí klasických prohlížečů tak v mobilních zařízeních.

Josef Donát | Outsourcing a cloud v bankovnictví: nová doporučení a praktické zkušenosti
Příspěvek přináší jak dopady nejnovějších doporučení, tak praktické zkušenosti s outsourcingem a cloud computingem ve finančním sektoru, a to nejen z pohledu smluv, ale také z hlediska praktických opatření v oblasti dokumentace.

Iveta Šťavinová | Skúsenosti s implementáciou cloud riešení v banke
V súvislosti s cloud riešeniami je otázka bezpečnosti najfrekventovanejšou témou, pričom bezpečnosť cloud služieb najmä tých verejných je často spochybňovaná. Majú cloud aplikácie svoje miesto v banke, ak áno, za akých podmienok?

Celý program

Přednášející


Jan Diblík
partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS
JUDr. Jan Diblík je partnerem advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS a ve své praxi se zaměřuje zejména na technologické právo. Jeho expertíza zahrnuje oblast informačních technologií, telekomunikací a mediálního práva, komplexní závazkové vztahy včetně transakcí s mezinárodním dosahem, ochranu práv duševního vlastnictví i aspekty nekalé soutěže a reklamy. Je odborníkem v oblasti softwarových licencí včetně open-source platforem, dodávek a implementací IT řešení, outsourcingu, kybernetické bezpečnosti, regulace elektronických komunikací, ochrany osobních údajů a FinTech. V oblasti legislativní tvorby se podílel například na přípravě Metodiky pro tvorbu legislativních předpisů z pohledu digitální ekonomiky (tzv. digiRIA) či na přípravě legislativního rámce pro autonomní vozy. Jan Diblík poskytuje právní poradenství jak místním podnikům, nadnárodním korporacím, tak také start-upům a subjektům veřejného práva. Je autorem řady odborných článků a publikací, anglicko-české knihy Mediální právo a práva k nehmotným statkům v České republice a v oboru technologického práva také pravidelně přednáší. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS Jan pracoval v přední české advokátní kanceláři, ve francouzské kanceláři Gide Loyrette Nouel a v britské kanceláři Linklaters.

Petr Čermák
Enterprise architekt, IBM Global Business Services
Technologický stratég, který v různých rolích již více jak 20 let pomáhá svým klientů najít reálnou přidanou hodnotu v přicházejících technologiích a efektivně je integrovat do jejich obchodních modelů a procesů. Jako technologický doyen se v rámci svých projektů podílel téměř na všech významných trendech, které od nástupu internetu odvětvím IT prošly (ERP, BPR, CRM, SCM, DWH, BI, BPM, ESB, CC, Mobile, IoT …) Proto i v době vrcholícího „hype“ cyklu kolem Blockchain dokáže nabídnout zdravě střízlivý pohled na věc, ale přitom zůstává nenapravitelným technologickým optimistou a nadšencem. Před IBM působil v manažerských i konzultačních pozicích v řadě významných nadnárodních společností (Asseco Central Europe, Microsoft, DHL, Siemens, PWC, Novell/Silverstream ) . V minulosti rovněž aktivně vystupoval na technologické start-up scéně, kde dovedl k úspěšné realizaci několik vlastních projektů. (Arcon Technology) V současnosti se v IBM zabývá strategickým poradenstvím se zaměřením na Blockchain a Cognitive Computing

Martin Rehák
CEO a zakladatel Bulletproof AI
Martin je CEO a zakladatel společnosti Bulletproof AI. Bulletproof AI vytváří bezpečnostní řešení pro strojové učení a statistické techniky používané při hodnocení úvěrového rizika, odhalování podvodů, praní špinavých peněz a biometrické autentizaci, stejně jako dalších aplikací umělé inteligence ve finančním sektoru. Martin založil a řídil startup Cognitive Security, který v roce 2013 koupila společnost Cisco. V Cisco poté vedl tým Cisco Cognitive Threat Analytics (CTA). Martin je držitelem inženýrského titulu z Ecole Centrale Paris a Ph.D. v oboru umělá intelignce na ČVUT v Praze.

Luboš Klokner
Senior Systems Engineer, F5 Networks

Zdeněk Cupák
Sales Director for Europe & Russia, Hillstone
Zdeněk zastupuje společnost Hillstone Networks v rámci Evropy a Ruska od roku 2014. Má zde na starosti obchod, technickou podporu a komunikaci s distributory v jednotlivých státech EU. V IT začal na různých pozicích od roku 1987, od roku 2009 se zaměřil na IT bezpečnost.

Josef Donát
partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL
JUDr. Josef Donát, LLM, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu IT, cloud computingu, ochrany osobních údajů, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti a dodávek informačních systémů. V poslední době se intenzivně věnuje dopadům nařízení GDPR a eIDAS do našeho právního prostředí a oblasti e-commerce. Vedl týmy například při přípravě smluvní dokumentace pro rozsáhlý outsourcing datových center, implementaci cloudových aplikací v bankovním sektoru, vyjednával zásadní smlouvy pro významného mobilního virtuálního operátora v České republice anebo hned pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti. Je hlavním autorem komentáře k nařízení eIDAS (C.H.Beck, 2017), unikátní publikace Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016) a spoluautorem dalších odborných publikací, např. publikace Základy práva informačních technologií (Wolters Kluwer, 2013).

Iveta Šťavinová
IS Security Specialist Senior, Tatra banka
Iveta Šťavinová vyštudovala Polytechnický inštitút v Charkove, odbor informačno-meracia technika. Má 25 rokov praxe v oblasti informačných technológií vrátane riešení pre implementáciu vyššej úrovne bezpečnosti informačných systémov, skúsenosti s návrhom bezpečných a vysoko dostupných nasadení dátových úložísk, implementáciou bezpečnostných prvkov pre relačné databázy (šifrovanie, riadenie prístupu, masking, auditing), SOC ako cloud služba, CASB cloud služba a pod. V Tatra banke je zodpovednou za hodnotenie bezpečnosti a risk management cloud riešení a cloud služieb, jednou zo zodpovedných za implementáciu metodiky bezpečnosti, požiadaviek bezpečnostných smerníc a zabezpečovanie ich súladu s legislatívou a internou bezpečnostnou politikou. Participuje na vytváraní bezpečnostných školení s cieľom zvýšiť bezpečnostné povedomie všetkých používateľov bankových systémov a cloud služieb. Významnou súčasťou jej práce je podpora bezpečnej implementácie platformových cloud služieb používaných pre podporu bankových činností.

Miroslav Esser
partner ve společnosti Creative Dock
Miroslav Esser je partnerem ve společnosti Creative Dock, kterou spoluzakládal v roce 2011 po odchodu z Vodafone Česká republika. Na trh pomáhal uvést již více jak 40 startupů v devíti zemích světa. V České republice patří mezi nejznámější Zonky, ActivePass, MallPay, Mutumutu nebo HoppyGo. Miroslav v Creative Docku vede Big Data tým, který má zodpovědnost za veškeré projekty využívající nejmodernější technologie strojového učení. Dále Big data tým tvoří modeling a business reporting pro většinu stavěných startupů. Miroslav je otcem tří dětí, vášnivý sportovec a technologický nadšenec.

Martin Ždímal
CTO, DOK
Martin je spoluautorem konceptu digitálního pojišťovacího parťáka DOK. S projektem je od první ideje, přes jeho postupný rozvoj až doteď. V DOKu se věnuje technologiím, automatizaci a podílí se na tom, jak služba funguje. Kariéru začal v České pojišťovně jako projektový manažer životního pojištění a penzí. Před misí v DOKu získal zkušenosti s budováním finančních greenfield projektů v Rusku, kde pro finanční skupinu PPF stavěl IT a operations v penzijním fondu a později i asset managementu. Následně 6 let řídil firmu dodávající SW řešení pro pojišťovací aktivity skupiny PPF v Rusku, Kazachstánu, Bělorusku a ČR.

Další akce pořadatele

Cyber Attacks
Cyber Attacks

25/09/2024

Hotel Grandior, Praha

 • Ransomware
 • DDoS útoky
 • Krádeže dat
IT mezi paragrafy
IT mezi paragrafy

08/10/2024

Hotel Grandior, Praha

 • Směrnice NIS2 a CER
 • Nařízení DORA
 • Nařízení eIDAS 2.0
Abacus servery 2024
Abacus servery 2024

17/10/2024

Hotel Grandior, Praha

 • GPU pro AI za rozumné peníze
 • NVMe-over-Fabric nebo SAS4
 • Další nové procesory
 • Případové studie
 • Zástupci výrobců
Bezpečnosť a dostupnosť dát
Bezpečnosť a dostupnosť dát

22/10/2024

Lindner Hotel Gallery Central, Bratislava

 • Bezpečnostné riziká AI
 • Efektívna ochrana a správa dát
 • Ochranu firemnej infraštruktúry
Umělá inteligence v IT infrastruktuře
Umělá inteligence v IT infrastruktuře

05/11/2024

Hotel Grandior, Praha

 • AI v kyberbezpečnosti
 • Automatizace procesů
 • Strojové učení v aplikacích
Cybernity 2024
Cybernity 2024

20/06/2024

Konferenční centrum City, Praha

 • Kyberbezpečnost
 • Threat intelligence
 • NIS2
 • Panelové diskuse
Evidence dokumentů 2024: Přichází zásadní změny
 • Legislativní změny v evidenci dokumentů
 • Atestace systémů eSSL
 • Registr zastupování (REZA)
Cloud Computing Conference
Cloud Computing Conference

22/05/2024

Hotel Grandior, Praha / Online

 • On-premise vs Cloud
 • Trendy v Cloud Native
 • Cloud ve veřejné správě
Kontajnery v praxi
Kontajnery v praxi

15/05/2024

Lindner Hotel Gallery Central, Bratislava / Online

 • Správa kontajnerových klastrov
 • Škálovanie a zabezpečenie aplikácií
 • Naprieč dátovými centrami aj cloudy
IT Security Workshop
IT Security Workshop

19/03/2024

Hotel Grandior, Praha / Online

 • Obrana proti kybernetickým útokům
 • NIS2 a ZoKB
 • Případové studie a ukázky
Kontejnery v praxi
Kontejnery v praxi

27/02/2024

Hotel Grandior, Praha / Online

 • Správa kontejnerových clusterů
 • Škálování a zabezpečení aplikací
 • Napříč datovými centry i cloudy
Jak se připravit na NIS2
Jak se připravit na NIS2

05/12/2023

Hotel Grandior, Praha

 • Zákon o kybernetické bezpečnosti
 • Identifikace povinných osob
 • Technický pohled na NIS2
Kontajnery v praxi 2023
Kontajnery v praxi 2023

26/09/2023

Lindner Hotel Gallery Central, Bratislava

 • Správa kontajnerových klastrov
 • Škálovanie a zabezpečenie aplikácií
 • Naprieč dátovými centrami aj cloudy
IT ve finančnictví
IT ve finančnictví

08/11/2022

Hotel Grandior, Praha

 • Udržitelné IT
 • Kyberbezpečnost
 • Bankovní identita
Atestace systémů spisových služeb
 • Legislativní východiska
 • Řešení Ministerstva vnitra
 • Atestace v souladu s normami
DEPO ve finálním znění
DEPO ve finálním znění

23/06/2021

online

 • Portál občana
 • Pravidla úřadování
 • E-dokumenty na cestách
DEPO v otázkách a odpovědích
 • Datové schránky a el. identifikace
 • Cloud ve veřejné správě
 • E-legalizace
DEPO a spisová služba
DEPO a spisová služba

05/05/2021

online

 • Vývoj legislativy
 • Změny ve vedení spisové služby
 • Atestace systémů eSSL
Bankovní identita
Bankovní identita

21/04/2021

online

 • Bankovní identita v souvislostech
 • Jak se napojit?
 • Případové studie a ukázky
Brunch s Rancher
Brunch s Rancher

31/03/2021

online

 • Open source řešení pro správu Kubernetes clusterů
 • Napříč datovými centry i cloudy
Co přinese DEPO?
Co přinese DEPO?

15/12/2020

online

 • Změny zákonů
 • Atestace systémů spisových služeb
 • Jmenné rejstříky
Zavedení kontejnerové platformy
 • Migrace aplikací na platformu
 • Řešení pro kontejnerové projekty
Endian UTM
Endian UTM

25/06/2020

webinář

 • Klíčové vlastnosti
 • Konfigurace systému
 • Jednotné ovládací prostředí
Od zítra digitálně: veřejný sektor
 • Digitalizace veřejné správy
 • Nesprávný úřední postup
 • Služební zákon a digitalizace
Obáváte se cílených útoků?
Obáváte se cílených útoků?

11/06/2020

webinář

 • Plně lokalizované řešení Bitdefender
 • Pokročilé mechanismy ochrany
 • Technologie HyperDetect ™
Od zítra digitálně: soukromý sektor
 • Elektronické uzavírání smluv
 • Komunikace se zaměstnanci
 • Elektronické podepisování
Elektronická identifikace
Elektronická identifikace

28/04/2020

webinář

 • Principy a úrovně záruk
 • Nové povinnosti od 1.7.2020
 • Ztráta e-identity
Online prodejcem ze dne na den?
Online prodejcem ze dne na den?

22/04/2020

webinář

 • Přechod na online prodej
 • Nastavení obchodních podmínek
 • Nové povinnosti vůči spotřebitelům
Elektronické podpisy
Elektronické podpisy

21/04/2020

webinář

 • Druhy certifikátů
 • Mýty o časových razítkách
 • Vícenásobné podepisování
IT projekt v ohrožení
IT projekt v ohrožení

16/04/2020

webinář

 • Pozastavení projektu
 • Důsledky prodlení
 • Korektní ukončení projektu
Elektronická fakturace a oběh dokladů
 • Pravidla práce s e-fakturami
 • Oběh daň. dokladů v nouzovém stavu
 • Příjem a zpracování došlých faktur
Práce s e-dokumenty v nouzovém stavu
 • Požadavky dle právních předpisů
 • Zjednodušení v nouzovém stavu
 • Práce z domova a na dálku
Právní aspekty nouzového stavu
Právní aspekty nouzového stavu

31/03/2020

webinář

 • Pracovněprávní vztahy
 • Smluvní právo
 • Podpora zaměstnavatelů a OSVČ

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.