IT ve finančnictví | Konference
IT ve finančnictví

Přednášející


Jan Diblík
partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS

Jan Diblík

JUDr. Jan Diblík je partnerem advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS a ve své praxi se zaměřuje zejména na technologické právo. Jeho expertíza zahrnuje oblast informačních technologií, telekomunikací a mediálního práva, komplexní závazkové vztahy včetně transakcí s mezinárodním dosahem, ochranu práv duševního vlastnictví i aspekty nekalé soutěže a reklamy. Je odborníkem v oblasti softwarových licencí včetně open-source platforem, dodávek a implementací IT řešení, outsourcingu, kybernetické bezpečnosti, regulace elektronických komunikací, ochrany osobních údajů a FinTech. V oblasti legislativní tvorby se podílel například na přípravě Metodiky pro tvorbu legislativních předpisů z pohledu digitální ekonomiky (tzv. digiRIA) či na přípravě legislativního rámce pro autonomní vozy. Jan Diblík poskytuje právní poradenství jak místním podnikům, nadnárodním korporacím, tak také start-upům a subjektům veřejného práva. Je autorem řady odborných článků a publikací, anglicko-české knihy Mediální právo a práva k nehmotným statkům v České republice a v oboru technologického práva také pravidelně přednáší. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS Jan pracoval v přední české advokátní kanceláři, ve francouzské kanceláři Gide Loyrette Nouel a v britské kanceláři Linklaters.

Petr Čermák
Enterprise architekt, IBM Global Business Services

Petr Čermák

Technologický stratég, který v různých rolích již více jak 20 let pomáhá svým klientů najít reálnou přidanou hodnotu v přicházejících technologiích a efektivně je integrovat do jejich obchodních modelů a procesů. Jako technologický doyen se v rámci svých projektů podílel téměř na všech významných trendech, které od nástupu internetu odvětvím IT prošly (ERP, BPR, CRM, SCM, DWH, BI, BPM, ESB, CC, Mobile, IoT …) Proto i v době vrcholícího „hype“ cyklu kolem Blockchain dokáže nabídnout zdravě střízlivý pohled na věc, ale přitom zůstává nenapravitelným technologickým optimistou a nadšencem. Před IBM působil v manažerských i konzultačních pozicích v řadě významných nadnárodních společností (Asseco Central Europe, Microsoft, DHL, Siemens, PWC, Novell/Silverstream ) . V minulosti rovněž aktivně vystupoval na technologické start-up scéně, kde dovedl k úspěšné realizaci několik vlastních projektů. (Arcon Technology) V současnosti se v IBM zabývá strategickým poradenstvím se zaměřením na Blockchain a Cognitive Computing

Martin Rehák
CEO a zakladatel Bulletproof AI

Martin Rehák

Martin je CEO a zakladatel společnosti Bulletproof AI. Bulletproof AI vytváří bezpečnostní řešení pro strojové učení a statistické techniky používané při hodnocení úvěrového rizika, odhalování podvodů, praní špinavých peněz a biometrické autentizaci, stejně jako dalších aplikací umělé inteligence ve finančním sektoru. Martin založil a řídil startup Cognitive Security, který v roce 2013 koupila společnost Cisco. V Cisco poté vedl tým Cisco Cognitive Threat Analytics (CTA). Martin je držitelem inženýrského titulu z Ecole Centrale Paris a Ph.D. v oboru umělá intelignce na ČVUT v Praze.

Luboš Klokner
Senior Systems Engineer, F5 Networks

Zdeněk Cupák
Sales Director for Europe & Russia, Hillstone

Zdeněk Cupák

Zdeněk zastupuje společnost Hillstone Networks v rámci Evropy a Ruska od roku 2014. Má zde na starosti obchod, technickou podporu a komunikaci s distributory v jednotlivých státech EU. V IT začal na různých pozicích od roku 1987, od roku 2009 se zaměřil na IT bezpečnost.

Josef Donát
partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL

Josef Donát

JUDr. Josef Donát, LLM, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu IT, cloud computingu, ochrany osobních údajů, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti a dodávek informačních systémů. V poslední době se intenzivně věnuje dopadům nařízení GDPR a eIDAS do našeho právního prostředí a oblasti e-commerce. Vedl týmy například při přípravě smluvní dokumentace pro rozsáhlý outsourcing datových center, implementaci cloudových aplikací v bankovním sektoru, vyjednával zásadní smlouvy pro významného mobilního virtuálního operátora v České republice anebo hned pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti. Je hlavním autorem komentáře k nařízení eIDAS (C.H.Beck, 2017), unikátní publikace Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016) a spoluautorem dalších odborných publikací, např. publikace Základy práva informačních technologií (Wolters Kluwer, 2013).

Iveta Šťavinová
IS Security Specialist Senior, Tatra banka

Iveta Šťavinová

Iveta Šťavinová vyštudovala Polytechnický inštitút v Charkove, odbor informačno-meracia technika. Má 25 rokov praxe v oblasti informačných technológií vrátane riešení pre implementáciu vyššej úrovne bezpečnosti informačných systémov, skúsenosti s návrhom bezpečných a vysoko dostupných nasadení dátových úložísk, implementáciou bezpečnostných prvkov pre relačné databázy (šifrovanie, riadenie prístupu, masking, auditing), SOC ako cloud služba, CASB cloud služba a pod. V Tatra banke je zodpovednou za hodnotenie bezpečnosti a risk management cloud riešení a cloud služieb, jednou zo zodpovedných za implementáciu metodiky bezpečnosti, požiadaviek bezpečnostných smerníc a zabezpečovanie ich súladu s legislatívou a internou bezpečnostnou politikou. Participuje na vytváraní bezpečnostných školení s cieľom zvýšiť bezpečnostné povedomie všetkých používateľov bankových systémov a cloud služieb. Významnou súčasťou jej práce je podpora bezpečnej implementácie platformových cloud služieb používaných pre podporu bankových činností.

Miroslav Esser
partner ve společnosti Creative Dock

Miroslav Esser

Miroslav Esser je partnerem ve společnosti Creative Dock, kterou spoluzakládal v roce 2011 po odchodu z Vodafone Česká republika. Na trh pomáhal uvést již více jak 40 startupů v devíti zemích světa. V České republice patří mezi nejznámější Zonky, ActivePass, MallPay, Mutumutu nebo HoppyGo. Miroslav v Creative Docku vede Big Data tým, který má zodpovědnost za veškeré projekty využívající nejmodernější technologie strojového učení. Dále Big data tým tvoří modeling a business reporting pro většinu stavěných startupů. Miroslav je otcem tří dětí, vášnivý sportovec a technologický nadšenec.

Martin Ždímal
CTO, DOK

Martin Ždímal

Martin je spoluautorem konceptu digitálního pojišťovacího parťáka DOK. S projektem je od první ideje, přes jeho postupný rozvoj až doteď. V DOKu se věnuje technologiím, automatizaci a podílí se na tom, jak služba funguje. Kariéru začal v České pojišťovně jako projektový manažer životního pojištění a penzí. Před misí v DOKu získal zkušenosti s budováním finančních greenfield projektů v Rusku, kde pro finanční skupinu PPF stavěl IT a operations v penzijním fondu a později i asset managementu. Následně 6 let řídil firmu dodávající SW řešení pro pojišťovací aktivity skupiny PPF v Rusku, Kazachstánu, Bělorusku a ČR.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.