IT ve finančnictví | Konference
IT ve finančnictví

Přednášející


Josef Donát
partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL

Josef Donát

JUDr. Josef Donát, LLM, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu IT, cloud computingu, ochrany osobních údajů, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti a dodávek informačních systémů. V poslední době se intenzivně věnuje dopadům nařízení GDPR a eIDAS do našeho právního prostředí a oblasti e-commerce. Vedl týmy například při přípravě smluvní dokumentace pro rozsáhlý outsourcing datových center, implementaci cloudových aplikací v bankovním sektoru, vyjednával zásadní smlouvy pro významného mobilního virtuálního operátora v České republice anebo hned pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti. Je hlavním autorem komentáře k nařízení eIDAS (C.H.Beck, 2017), unikátní publikace Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016) a spoluautorem dalších odborných publikací, např. publikace Základy práva informačních technologií (Wolters Kluwer, 2013).

Peter Kopriva
IS Security Specialist - Senior, Tatra banka, a.s.

Peter Kopriva

Peter Kopriva vyštudoval Fakultu Elektrotechniky a Informatiky Slovenskej technickej univerzity. Po štúdiách pracoval v Asset, a.s. ako vývojár databázových aplikácií. Od roku 2000 pracuje pre Tatra banka, a.s. ako Security Špecialista. Na tejto pozícií spolupracoval pri vývoji klientských aplikácií Tatra banky ako Internet Banking, Mobilný Banking, Home Banking. Jeho hlavnou špecializáciou su technológie PKI a bezpečná autorizácia a autentifikácia. Spolupodieľal sa na nasadení technológie elektronického podpisu v Tatra banke a vývoji rodiny aplikácií karta a čítačka. Má 21 ročnú prax v odbore a zúčastňuje sa pravidelne medzinárodných konferencíi v EU a USA venujúcich sa bezpečnosti infomačných systémov.

Marek Růžička
výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s.

Marek Růžička

Marek Růžička je výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita, a.s., která provozuje BankID. Je absolventem fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se i dnes externě podílí na posuzování doktorských disertačních prací. Před nástupem do společnosti působil v DATASYS, O2 nebo v Hewlett-Packard. Angažuje se také jako mentor inovačních projektů v akcelerátoru StartupYard.

Zdeněk Šiška
Sales Manager, ProID/MONET+

Zdeněk Šiška

Ing. Zdeněk Šiška se specializuje na řešení IT projektů v segmentech bank a pojišťovnictví. Věnuje se zejména problematice bezpečné pracovní identity, kyberbezpečnosti a ochrany infrastruktury, včetně naplnění požadavků norem ISO či zákona o kybernetické bezpečnosti. Mezi jeho zákazníky patří největší české finanční instituce, pro které koordinuje rozsáhlé projekty. Vždy se snaží najít ideální řešení přesně podle potřeb zákazníků.

Filip Kolář
Obchodní zástupce pro ČR, F5

Filip Kolář

Filip Kolář má v F5 na starosti Českou republiku. V F5 byl nejdříve zodpovědný za segment telekomunikací v Čechách, Slovensku a Maďarsku. Nyní se stará o spokojenost F5 zákazníků a další rozvoj obchodní sítě integračních partnerů.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.