IT ve finančnictví 2021

Popis akce

Konference proběhla v online podobě 9.11.2021. Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

V letošním ročníku se zaměříme především na kyberbezpečnost. Představíme si nové nařízení Evropské Unie Digital Operational Resilience Act (DORA), které si klade za cíl posílit bezpečnost digitální finanční infrastruktury a služeb. Probereme techniky používané pro prolomení uživatelských účtů, zastavíme se u digitální identity zaměstnanců finančních institucí a zhodnotíme první měsíce fungování bankovní identity.

Pro koho je akce určena: zástupci bank, pojišťoven a finančních institucí, IT profesionálové, IT manažeři, security manažeři a konzultanti, architekti IT bezpečnosti

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

 

Cena

800 Kč + DPH 


Datum a čas

09/11/2021
09:00 - 12:00h

Místo

online

Z programu

Josef Donát | Digital Operational Resilience Act (DORA)
Nařízení DORA přináší požadavky pro celý finanční sektor (např. banky, pojišťovny, poskytovatelé platebních služeb nebo i poskytovatelé služeb spojených s virtuálními aktivy), ať již v oblasti řádného řízení IT rizik, testování systémů, vztahů s dodavateli řešení (vč. požadavků na obsah outsourcingových smluv) apod. V rámci příspěvku probereme strukturu nařízení a rozebereme povinnosti, které chce návrh do finančního sektoru přinést.

Peter Kopriva | Riadenie incidentov je komplexný proces zahŕňajúci BCM, IS Security, ICT Risk management aj Disaster recovery
Proces riadenia incidentov už dávno nie je len o odstránení incident. Je to proces, ktorý zahŕňa analýzu, obranu a vyriešenie incidentu, zahŕňajúc aj ďalšie procesy. Príkladom procesov, ktoré musia kooperovať s Bezpečnostným incident manažmentom je komunikácia do vnútra firmy a na klientov, zahrnutie BCM a Disaster recover procedúru.

Marek Růžička | BankID v praxi
Služby BankID mohou firmy využívat od 1.6. a za těch pár měsíců více jak 50 firem začalo tyto služby využívat. V přednášce si řekneme co jsou ty nejčastější scénáře využití BankID, s čím se firmy nejvíce potýkají a naopak co si vychvalují. Neopomeneme ani veřejnou správu, kde využití bankovní identity má stále více scénářů.

Celý program

Přednášející


Josef Donát
partner advokátní kanceláře ROWAN LEGAL
JUDr. Josef Donát, LLM, držitel prestižního ocenění Právník roku v oblasti práva ICT za rok 2014, je vedoucím specializace Právo ICT advokátní kanceláře ROWAN LEGAL. Ve své praxi se dlouhodobě věnuje rozsáhlým projektům v oblasti outsourcingu IT, cloud computingu, ochrany osobních údajů, elektronického dokazování, kybernetické bezpečnosti a dodávek informačních systémů. V poslední době se intenzivně věnuje dopadům nařízení GDPR a eIDAS do našeho právního prostředí a oblasti e-commerce. Vedl týmy například při přípravě smluvní dokumentace pro rozsáhlý outsourcing datových center, implementaci cloudových aplikací v bankovním sektoru, vyjednával zásadní smlouvy pro významného mobilního virtuálního operátora v České republice anebo hned pro dvě ze tří nejvýznamnějších bank v České republice poskytoval právní podporu při určování prvků kritické informační infrastruktury dle zákona o kybernetické bezpečnosti. Je hlavním autorem komentáře k nařízení eIDAS (C.H.Beck, 2017), unikátní publikace Právo v síti: průvodce právem na internetu (C.H.Beck, 2016) a spoluautorem dalších odborných publikací, např. publikace Základy práva informačních technologií (Wolters Kluwer, 2013).

Marek Růžička
výkonný ředitel společnosti Bankovní identita, a.s.
Marek Růžička je výkonným ředitelem společnosti Bankovní identita, a.s., která provozuje BankID. Je absolventem fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se i dnes externě podílí na posuzování doktorských disertačních prací. Před nástupem do společnosti působil v DATASYS, O2 nebo v Hewlett-Packard. Angažuje se také jako mentor inovačních projektů v akcelerátoru StartupYard.

Filip Kolář
Obchodní zástupce pro ČR, F5
Filip Kolář má v F5 na starosti Českou republiku. V F5 byl nejdříve zodpovědný za segment telekomunikací v Čechách, Slovensku a Maďarsku. Nyní se stará o spokojenost F5 zákazníků a další rozvoj obchodní sítě integračních partnerů.

Zdeněk Šiška
Sales Manager, ProID/MONET+
Ing. Zdeněk Šiška se specializuje na řešení IT projektů v segmentech bank a pojišťovnictví. Věnuje se zejména problematice bezpečné pracovní identity, kyberbezpečnosti a ochrany infrastruktury, včetně naplnění požadavků norem ISO či zákona o kybernetické bezpečnosti. Mezi jeho zákazníky patří největší české finanční instituce, pro které koordinuje rozsáhlé projekty. Vždy se snaží najít ideální řešení přesně podle potřeb zákazníků.

Peter Kopriva
IS Security Specialist - Senior, Tatra banka, a.s.
Peter Kopriva vyštudoval Fakultu Elektrotechniky a Informatiky Slovenskej technickej univerzity. Po štúdiách pracoval v Asset, a.s. ako vývojár databázových aplikácií. Od roku 2000 pracuje pre Tatra banka, a.s. ako Security Špecialista. Na tejto pozícií spolupracoval pri vývoji klientských aplikácií Tatra banky ako Internet Banking, Mobilný Banking, Home Banking. Jeho hlavnou špecializáciou su technológie PKI a bezpečná autorizácia a autentifikácia. Spolupodieľal sa na nasadení technológie elektronického podpisu v Tatra banke a vývoji rodiny aplikácií karta a čítačka. Má 21 ročnú prax v odbore a zúčastňuje sa pravidelne medzinárodných konferencíi v EU a USA venujúcich sa bezpečnosti infomačných systémov.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.